Фізичні вправи чи дієти?

Категория: Нужное
Создано 29.11.2015

У своєму бажанні позбутися зайвої ваги люди постійно задають одне й те ж питання: що важливіше, фізичні вправи чи дієта? Здоровий глузд підказує, що обидва ці фактори важливі, однак що скаже наука?схуднення

Фізичні вправи чи дієти?

У своєму бажанні позбутися зайвої ваги люди постійно задають одне й те ж питання: що важливіше, фізичні вправи чи дієта? Здоровий глузд підказує, що обидва ці фактори важливі, однак що скаже наука? Дійсно одне краще іншого?

Існує кілька важливих речей, які потрібно обдумати перш, ніж обрати якийсь один спосіб схуднення.

У цій статті ми не будемо вас переконувати в тому, що один із способів краще від іншого, її мета – допомогти вам визначити правильний баланс між фізичними вправами для схуднення (вправи для схуднення живота можна знайти тут) і дієтою (великий огляд дієт тут) в залежності від вашого стилю життя і особистих цілей.

Закон втрати ваги

Слід згадати закони схуднення. Закон говорить, що якщо людина хоче скинути вагу, в кінці дня у неї має спостерігатися дефіцит калорій в організмі.

Якщо наприкінці дня спостерігається надлишок калорій, ви наберете вагу.

Втрата ваги зводитися до одного простого рівняння, але як ви цього досягнете – це зовсім інше і більш складне питання.

Важливість дієти

Ми вже визначили, що у людини має бути дефіцит калорій, який визначається як різниця між усіма калоріями, отриманими вашим організмом протягом дня (їжа або напої), мінус всі калорії, які ви витратили за день, до того ж не тільки за допомогою фізичних вправ, але і завдяки процесам у вашому організмі (тобто основний обмін тепла на одиницю поверхні тіла на день). Як бачите, дієта грає головну роль в цьому рівнянні.

Переваги дієти

Багато персональних тренерів і дієтологів кажуть, що в ідеалі дієта має бути такою, щоб вам не довелося додатково займатися фізичними вправами.

Ніхто вам не каже, що фізичними вправами не потрібно займатися, адже вони допоможуть вам бути здоровими, сильними. Це не просто спосіб "спалювати жири".

Перевага такого підходу полягає в тому, що ви зобов'язані сісти на дієту. Якщо ви будете її суворо дотримуватися, то це дозволить вам підвищити споживання поживних речовин, оскільки в продуктах, які ви обираєте для дієти, буде набагато менше калорій (фрукти і овочі, наприклад), ніж у звичайних висококалорійних продуктах.

Ще однією перевагою дієти є зниження ймовірності перетренування або звикання до вправ. Коли деякі люди намагаються прискорити втрату ваги, то вони починають годинами сидіти в спортзалі, займаючись здебільшого кардіо вправами з додаванням вправ на підняття важких предметів.

Однак якщо ви займаєтеся занадто довго, то ризикуєте перетренувати себе. Крім того, ви можете відчувати потребу у фізичних вправах, якщо раптом ви пропустили одне заняття.

У чоловіків теж немає імунітету до таких речей, хоча багато хто думає, що це відбивається тільки на жінках. Не обманюйте себе, від подібної проблеми страждає набагато більше чоловіків, ніж ви думаєте.

Недоліки дієти без фізичних вправ

Без вправ зростає ймовірність втрати м'язової маси. А оскільки м'язова тканина є одним з основних споживачів калорій в організмі людини, то цього слід уникати всіма доступними засобами.

Крім усього іншого, вам напевно хочеться, щоб під час дієти ви і виглядали добре, а таке можливо, тільки якщо ви будете займатися помірними фізичними вправами.

Другим недоліком використання тільки дієти – контроль голоду і загальна кількість одержуваних організмом калорій. Деяким людям потрібно знизити кількість споживаних калорій до дуже низького рівня і при цьому ніякої додаткової фізичної активності.

Це може призвести до того, що організму не вистачатиме поживних речовин, просто тому що ви не можете споживати достатню їх кількість.

До того ж, фізичні вправи знижують апетит людини, що може допомогти людині на дієті більш комфортно себе почувати.

Важливість фізичних вправ

Переваги

Фізичні вправи є дуже ефективним інструментом для втрати ваги, особливо в комбінації з гарним комплексом вправ та інтенсивної амплітудою. Обидва ці якості дозволять значно посилити обмін речовин, що, в свою чергу, допоможе спалити більше жирів.

Величезний плюс цього способу схуднення – у вас з'являться дуже хороші звички, пов'язані фізикою вашого тіла. Дослідження показали, що ті, хто займався фітнесом залишаються фізично активними навіть після того, як була досягнута мета, тобто після схуднення. Залишаючись активним, ви зможете зміцнити внутрішні резерви організму, гнучкість і силу тіла, що, цілком природно, допоможе вам у старості.

Ще однією перевагою фізичних вправ з точки зору схуднення є те, що у вас буде більше свободи дій, ніж у випадку з дієтою. Якщо ви любите смачно поїсти і намагаєтеся бути активним, то зможете залишити у своєму раціоні набагато більше улюблених продуктів, просто вам доведеться трохи більше позайматися.

Недоліки

Нарешті про недоліки. Як тільки людина починає займатися спортом активно, то відразу ж згадує про свободу у виборі продуктів харчування і "нагороджує" себе різною смакотою, оскільки "все одно на тренуванні все піде. Адже Я так старанно займаюся, хіба я не заслужив цього?"

На жаль, спалені калорії дуже легко вертаються. І якщо про це не турбуватися, то ви не тільки не втратите вагу, але і наберете її.

І ще. Якщо людина посилено займається, то це робить її більш голодною, а це ще один мінус.

Фізичні вправи проти дієти. Підсумок.

Як часто рекомендується, найкращим рішенням є комбінація гарної дієти і правильного комплексу вправ.

Якщо ви вирішили зупинитися на чому-небудь одному, то, по швидше за все, зможете вирішити тільки половину рівняння. І хоча цілком можливо вам вдасться домогтися поставленої мети, дотримуючись тільки одного способу схуднення, ваші шанси знижуються.

І якщо для вас виключно важливо схуднути, то ніколи не нехтуйте своїм здоров'ям. Найкраще знайти правильний баланс між вправами і дієтою.

 

Women's Club
— новый женский проект в онлайне. Полезные советы на самые разнообразные темы не оставят Вас равнодушными, и помогут в самых непростых ситуациях. Заходите к нам почаще)

Новости

banner

Copyright © 2013. Копирование запрещено.

Мы следим за соблюдением авторских и иных прав, нарушение которых преследуется по закону. По всем вопросам пишите на наши контакты.

Яндекс цитирования